Program dla Mężczyzn

Zapraszamy do naszej grupy terapeutycznej mężczyzn w wieku 21-36 lat, zmagających się z uzależnieniami. Nasz program trwa 12 miesięcy, podczas których oferujemy wszechstronne wsparcie w drodze do trwałej trzeźwości. Zajmujemy się nie tylko leczeniem uzależnień, ale także rozwijaniem kompetencji społecznych i osobistych, które są niezbędne do wprowadzenia pozytywnych zmian w życiu.

W ramach programu terapeutycznego oferujemy różnorodne formy wsparcia, takie jak:

  • Terapia grupowa, która pomaga w zbudowaniu sieci wsparcia, wymianie doświadczeń i nauczeniu się, jak radzić sobie z wyzwaniami związanymi z uzależnieniem.
  • Terapia indywidualna, która skupia się na osobistych wyzwaniach pacjentów i pomaga opracować spersonalizowane strategie radzenia sobie.
  • Terapia zajęciowa, która obejmuje różnorodne aktywności wspierające proces terapeutyczny.

Ponadto oferujemy szereg zajęć dodatkowych, w tym:

  • Zajęcia psychoedukacyjne, które zwiększają świadomość problemu uzależnienia i procesu zmiany.
  • Ergoterapia, czyli zajęcia manualne mające na celu rozwój kompetencji zawodowych i aktywizację zawodową.
  • Trening zastępowania agresji, który skupia się na radzeniu sobie z agresją i złością, a także na rozwijaniu umiejętności komunikacji interpersonalnej.
  • Zajęcia teatralne, które uczą ekspresji emocji oraz radzenia sobie w sytuacjach stresowych tj. wystąpienia na scenie.
  • Arteterapia, która umożliwia wyrażanie siebie poprzez sztukę i działa terapeutycznie.
  • Trening relaksacyjny, który uczy technik radzenia sobie ze stresem, akceptacji swojego ciała i zbudowania większej świadomości ciała.
  • Aktywność fizyczna, taka jak biegi, piłka nożna czy siatkówka, które promują prozdrowotny styl życia i zwiększają motywację do zmian.
  • Hipoterapia, będąca formą rehabilitacji psychoruchowej z użyciem koni, która ma na celu wspieranie rozwoju psychoruchowego.
  • Obozy terapeutyczne (spływy kajakowe, wycieczki górskie), których celem jest m.in. trening odporności i przełamywania własnych słabości czy nauka organizacji i spędzania czasu wolnego.

Nasz zespół terapeutyczny działa w duchu wzajemnego szacunku i poszanowania godności ludzkiej, zawsze dbając o dobro pacjentów. Personel naszej placówki regularnie uczestniczy w superwizji, aby zapewnić najwyższą jakość oferowanych usług.

Nasze działania opierają się na zasadach zawartych w kodeksie etyki terapeuty uzależnień, co gwarantuje profesjonalizm i skuteczność podejmowanych działań terapeutycznych. Naszym celem jest nie tylko wspieranie pacjentów w walce z uzależnieniem, ale także pomaganie im w osiągnięciu pełni swojego potencjału życiowego i zawodowego.

Specjaliści opiekujący się grupą męską:

Specjalista terapii uzależnień, członek Stowarzyszenia „MONAR”, dyrektor placówki. Miłośnik aktywności ruchowych, wędrówek po górach, spływów kajakowych, żeglarstwa, jazdy rowerem. Jego ńajwiększą pasją są konie i jazda rekreacyjna na koniach. Interesuje się ekologią i ogrodnictwem. W ciągu 35 lat pracy w Stowarzyszeniu, stara się dzielić zainteresowaniami i alternatywnymi formami wypoczynku ze swoimi podopiecznymi. 

Instruktorka terapii uzależnień, a z wykształcenia pedagog. Pracuje w Ośrodku od 30 lat, obecnie dba o regulację sytuacji prawnej pacjentów. Lubi literaturę, dobry film i muzykę.

opis

opis

Jest doświadczonym psychoterapeutą uzależnień oraz psychologiem, specjalizującym się w terapii psychodynamicznej. Obecnie kontynuuje czteroletni kurs psychoterapii psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w renomowanych ośrodkach leczenia uzależnień.

Psycholożka zakochana w pogłębianiu świadomości poprzez pracę z ciałem. Na grupie relaksacyjnej, którą prowadzi w Ośrodku uczy Technik Wolności Emocjonalnej, oddechu, wizualizacji i medytacji. W wolnych chwilach gotuje i podróżuje.

opis

opis

Instruktor terapii uzależnień. Z Ośrodkiem w Zbicku związany był od ponad 30 lat. Zapalony kibic sportowy, wędkarz i grzybiarz.