goscimy

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 

Statystyka

Jesteśmy kreatywni PDF Drukuj Email

Sala Terapeutyczna to w Zbicku miejsce, o którym niektórzy mówią szeptem. Każdy ośrodek ma tę swoją „świątynię” do której wchodzi się bez butów, w której nie spożywa się niczego poza strawą duchową. Na grubo ciosanej, drewnianej podłodze Sali Terapeutycznej (celowo używam dużych liter) każdy z nas musi przesiedzieć jakieś 2-3 miesiące i sprostać presji tych, którzy są dłużej i Tych-Którzy-Nas Leczą. Łatwo się domyśleć, że Sala nie u wszystkich pacjentów budzi pozytywne skojarzenia. „Jesteś taki jakim cię widzą inni”, to zdanie często używane w późne poniedziałkowe i czwartkowe wieczory. Boimy się SaliJ Respektujemy ją…

Od kilku tygodni próbujemy to zmienić. W Zbicku co kilka miesięcy pojawia się kolejny „mesjasz nowego porządku” i zaczyna dyskurs o BRAKU KREATYWNOŚCI.

Że w Zbicku poza pracą i planem dnia (a czemu właściwie nie „planem DNA”) nie dzieje się nic. Że w Zbicku, poza planowym czasem sportowym i planowym KaO, na który idziemy jakby za karę, nie odbywa się nic twórczego. I co? I nic!

Mesjasz jak to mesjasz, trochę powalczy z wiatrakami, zasieje trochę fermentu, zapłonie słomianym zapałem, zrobi kółko fotograficzne, zaproponuje kółko językowe, kółko motoryzacyjne a potem mu przejdzie i wtopi się w tłum pod presją większości. Typowe. Albo wyjedzie (i często niestety zaczyna być niezdrowo kreatywny)

My tak nie chcemy. My chcemy inaczej. Chcemy coś robić, coś przeżyć, mieć fajnie spędzone chwile bez używek – tego się wszak pragniemy nauczyć. Lubimy towarzystwo, lubimy kulturę i kochamy kino. Nie chcemy się bać Sali Terapeutycznej, nie chcemy zgnić w mentalnej pustelni Braku Kreatywności. Pewnego wieczoru, a była to sobota (kiedy nie ma ciszy nocnej) wnieśliśmy na Salę projektor filmowy, komputer i kino domowe!

Przodem szli najodważniejsi, na wypadek gdyby Duch Sali miał coś naprzeciwko.

Instalacja odbyła się bez problemów, pojawiły się jedynie niewielkie problemy z okablowaniem. Odbyła się pierwsza projekcja naszego spontanicznego DKF’u.

Sala Terapeutyczna została obłaskawiona. Biała ściana Sali, do tej soboty wpajała nam „przyczyny niewyleczenia” i „warunki wyleczenia”. Teraz, obok tych jakże ważnych komunikatów widzę na tej ścianie sceny z Paranormal Activity, Romper Stomper, Shuttered Island, Incepcji. Teraz planujemy obejrzeć wszystko to, co nakręcono według Stephena Kinga, zapewne potem pójdziemy w stronę filmu nieco bardziej ambitnego.

Masz problem i kochasz kino – lecz się z namiJ

 

 

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates vps Valid XHTML and CSS.